ATA KOLEJİ TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDAN BÜYÜLÜYEN KONSER

Ata Koleji Türk Müziği Topluluğu 12 Ocak 2017 Çarşamba  günü Ata Koleji Vakfı Okulları Yönetim Kurulu 2. Başkanı Şef Dr. Cem TOSYALI yönetiminde  Antakya Kültür Merkezinde geleneksel konserlerinden birini daha başarıyla gerçekleştirdi. 2008'de kurulan Ata Koleji Türk Müziği Topluluğu'nun kurucusu da Doktor Cem TOSYALI.

                Yılda iki konser hazırlayan Ata Koleji Türk Müziği Topluluğu her konserinde farklı bir temayla izleyicileriyle buluşuyor. Bu konserinde "SEN" temasını işleyen topluluk,konserine " Sen Benim Şarkılarımsın"  adını verdi. 20 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığı konserini, ülkemizin maruz kaldığı hain saldırılar sonucunda, milletinin ve kayıplarımızın derin acısını paylaşmak üzere ertelediklerini ifade eden  Şef Dr. Cem TOSYALI, konseri "Şehide Ağıt" adlı şarkıyla başlattı. Şarkıyı, salondaki izleyiciler gözyaşlarıyla dinledi. Şarkının icraından sonra Şef Dr. Cem TOSYALI duygularını şu şekilde dile getirdi: "Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler; bildiğiniz gibi konserimizi 20 Aralık'ta yapacaktık. Ancak üst üste yaşanan Beşiktaş ve Kayseri patlamalarında yitirdiğimiz canların ailelerinin ve milletimizin derin acısını paylaşmak üzere erteleme kararı aldık. Güzel ülkemiz hala hain saldırılara maruz kalmakta. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, bu birlikteliğe sanat yoluyla katkı verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Terörün dostu savaş ise düşmanı da sanattır. Terör sanatı susturamaz. Terörle bize yaşatılmaya çalışılan korkutma politikasına boyun eğmeyip hayatı durdurmamak gerektiğine inanıyoruz. Terörün amacı, hayatı normal akışından çıkarıp moralleri bozuk, birbirine ve geleceğine güveni sarsılmış insanlar topluluğu oluşturmak, toplumu birbirinden ayrıştırmaktır. Oysa biz, hayatı durdurmayı, ertelemeyi bırakıp ölüme değil yaşama sarılmalıyız. Bizler, ninnilerden ağıtlara kadar yaşamın her anını türkülerle, müzikle paylaşmış bir kültürün çocuklarıyız. Ağlarken ve gülerken yüzümüzde beliren çizgiler aynıdır. Gülerken de gözümüzden yaş gelir. Biz yaslı olmanın da gözü yaşlı olmanın da ne olduğunu biliyoruz. Müziğin sesini kıstığımızda veya açtığımızda elbette terör bitmeyecek  ancak biz; konserlerin, yitirilenleri anmak için de bir zemin hazırladığının farkındalığı ile bu konseri yapmaya karar verdik ve işte huzurlarınızdayız. Müzik birleştiricidir.... Güven hissini artırır, yalnız olmadığınız hissini güçlendirir. Müzik, yavrusunu kaybeden ana-babanın ağıtıdır. Sevdiğini yitirenin türküsüdür. Gururla söylediğiniz marştır. Aşktır, isyandır, coşkudur, haykırıştır. Susması gereken müzik değil; kan, gözyaşı, acılar ve silahlardır. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz."

Coşkuyla izlenen konsere sunumuyla Ata Koleji Edebiyat Öğretmeni Şenda SOLMAZ; kemanlarda Doktor Razık AVATGİL, Mehmet  ÇAMLI;  kanunlarda Nizamettin ENCAMİ, Mustafa HARDALDALI; ud  Kemal TORUN;  ud-buzukide Fatin BEREKETOĞLU; piyanoda Melih ÇİNÇİN; yan fülütte Mete HÜNKAROĞLU; klarnette Çağdaş ÇAKIR; neyde Müslüm KABA; gitarda Çağlar SOVUKSU; ritmlerde Derviş KABA, Ayhan YILDIZBAŞ, İbrahim KATREMİZGİL saz ekibi olarak destek verdi; ayrıca Kolej ailesinden oluşan koroda Hülya AKÇİN, Nezahat AKGÖL, Alaiddin AKILLI, Cumali ARIK, İbrahim ATAHAN, Özlem ATAHAN, Zerrin AZAP, Ebru BEREKET, Mehmet BEŞERİKLİ, Özlem CİVELEK, Suat ÇETİNER,  Gül ÇİNÇİN, Tülin ELÇİ, Gülhan ERTÜRK, Şöhret GÜÇLÜ, Neslihan GÜNEY, Mehmet KARABİBER, Yavuz Berat KARAŞAH, Sedef KASIMOĞLU, Adile KAZMACI, Selma MANSUROĞLU, Sitare MEDETOĞLU,Şefika NİSANİ,  Makbule NUMANOĞLU,  Ayşegül ÖZAL, Düriye ÖZAL, Kılıç ÖZAL, Sibel ÖZEL, Sönmez POLAT, Ali SOLAK, Şenda SOLMAZ, Mahmut SÜRER, Nurhayat SÜRMELİ, Onur TOKDEMİR, Ceyhun TOPAL, Orhan TOPAL, Ülkümen TOPAL, Kenan UÇMAN, Ferda YORULMAZ korist olarak görev aldı.

                 Koroya danslarıyla Tuba BAYRAKTAR, Çiğdem BAYRAKTAR, Gülay BAYRAKTAR, Süleyman KIZILAY, Bünyamin BİNER, Ömer TUNA  renk kattı. Repertuarıyla, coşkusuyla gönülleri fetheden konserde  izleyiciler de bazı şarkılara eşlik etti. Konserin sıra dışı çizgisi, özeni, şarkıların söylenişindeki başarı dikkat çekti. Özellikle düzenlemeleri Şef Dr. Cem TOSYALI'ya ait olan şarkıların alışılmamış seslendirilme şekilleri büyük beğeni kazandı.

                İzleyiciler tarafından büyük ilgiyle dinlenilen konser ayakta alkışlandı.  Ata Koleji Lise Müdürü Nevin YALIM konserin sonunda  Şef Dr.  Cem TOSYALI'ya  çiçekle teşekkür etti.

« Geri Dön

SEN BENİM ŞARKILARIMSIN Fotoğraf Albümü
 
 
Hepsi
KADININ ADI VAR

                Ata Koleji Türk Müz...>>

KERMESİMİZDEN

Okul aile birliği yönetim kurulu üyelerince organize edilen kermesimiz gerçekleşti. Okul bireyleri aras...>>

YERLİ MALI HAFTASI

“Türkler,Türk malı alınız.Türk malı kullanınız.Türk parası,Türk toprağında kalsın.”...>>

İSTANBUL GEZİMİZ

Ata Koleji lise bölümü 1-3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da üniversite tanıtım ve kült&uum...>>

SONBAHARDA KAPADOKYA (Güzel Atlar Ülkesi)

2017-2018 eğitim yılı etkinlikleri kapsamında 5 ve 6. Sınıf öğrenci ve velilerinden oluşan bir grup Kapadokya B&oum...>>

İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM

24 Kasım Öğretmenler Günü töreni 25.11.2017 Cuma günü okul bahçesinde yapıldı. Sayg...>>

ATANIN ÇOCUKLARI GELECEĞİ KODLUYOR

     Bilgisayarlar, cep telefonu gibi mobil cihazlar,akıllı nesneler, üç boyutlu yazıcıl...>>

ATA KOLEJİ ATASININ HUZURUNDA

     Cumhuriyetimizin kurucusu, modern Türkiye’nin mimarı, devrimlerin öncüs&uu...>>

LÖSEMİ DEĞİL İYİLİK BULAŞIR

2-8 Kasım lösemili çocuklar haftasında Fen Bilimleri zümresinin etkinliğinde UMUT AĞACIMIZ bu yıl da ye...>>

KAPADOKYA ATA’YA SAYGI GEZİSİ

Okulumuz 7 ve 8. sınıflara Kapadokya gezisi düzenledi. Cumartesi sabahı Göreme Panaroma’da sıcak hava ba...>>

ÖZLEMLE VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni 10.11.2017 Cuma günü okul bahçesinde yapıldı. T&oum...>>

İLKOKUL ORTAOKUL AİLE BİRLİĞİ SEÇİMİ YAPILDI

Okul ile aile arasındaki bütünleşmeyi gerçekleştirmek,veli ile okul arasındaki iletişimi ve iş birliğin...>>

YAŞASIN CUMHURİYET

Ata Koleji ailesi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ,Atatürk ve silah arkadaşlarına,şehitlerimize olan minnetle...>>

ÜNİVERSİTE SINAVINDA YENİ SİSTEM

12.10.2017

Değerli Velimiz,

            Bugün saat...>>

LETS FIND WORDS

We had “Let’s find words” competition for 3rd grade. They had great time. We congratulate 3rd grade students.

...>>
DOĞA YÜRÜYÜŞÜMÜZ

5 ve 6. Sınıf ögrencilerimizle doğa yürüyüşü ve kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştirdik.

...>>
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

Ata Koleji bu yıl da sokak hayvanlarının tedavi gördüğü Hatay Hayvan Barınağı'nı ziyaret etti. Ö...>>

AÇILIMIZ TÖRENİMİZ

2017/2018 Eğitim öğretim yılı okul açılış töreni 18.09.2017 Pazartesi günü 9.30'da okul b...>>

İLK GÜNÜMÜZ
AVRUPA GEZİMİZ

Özel Ata Anadolu Lisesi; idareci, öğretmen, veli ve öğrencileriyle Avrupa'ya gezi düzenledi. 15 ...>>

 
 
  5 ve 6. SINIFLAR DESTEK DERSLERİ

  DÜNYA DİYABET GÜNÜ

  8.SINIF YENİ SINAV SİSTEMİ

  ÜNİVERSİTE SINAVINDA YENİ SİSTEM SORU DAĞILIMI VE SINAV SÜRESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

  ÜNİVERSİTE SINAVINDA YENİ SİSTEM 
« Ocak 2018 »
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
« Ocak 2018 »
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


Copyright © 2012 Özel Antakya Ata Koleji
Hükümet Cad. No:6 31070 Antakya / HATAY
Tel: +90 326 215 11 14 (Santral) - +90 326 214 75 81
Fax: +90 326 213 85 59